Арсенал с втора победа във Висшата лига

Кай Хаверц (вдясно) от Арсенал пази топката от Уорд от Кристъл Палас.

Отборът на Арсенал записа втори пореден успех от началото на сезона във Висшата лига, след като победи Кристъл Палас с 1:0 като гост в последен мач от втория кръг в Англия. На "Селхърст Парк" "артилеристите" играха с човек по-малко в последния половин час и трябваше да покажат характер, за да опазят преднината си.

През първата част гостите доминираха, но нападателят Еди Нкетия направи два пропуска от чисти позиции. Малко след почивката Нкетия се реваншира като спечели дузпа за своя тим, а капитанът Мартин Йодегор хладнокръвно реализира.

В 67-та минута бранителят на Арсенал Такехиро Томиасу направи глупаво нарушение, с което си изкара втори жълт картон. "Орлите" потърсиха изравнителен гол в оставащите минути, но не успяха да стигнат до такъв.

По този начин Арсенал се присъедини към Манчестър Сити и Брайтън, които също са с пълен актив точки след два изиграни мача.