Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

С пищен спектакъл закриха СП по художествена гимнастика във Валенсия

Ансамбълът на България и Боряна Калейн участваха в галаспектакъла за закриването на Световния шампионат във Валенсия.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Радина Томова, както и двукратната световна вицешампионка Калейн представиха композиции на фона на българска народна музика.

Домакините от Испания също впечатлиха с оригинално изпълнение и красиви костюми

Голямата част от звездите на шампионата се включиха в шоуто, а също така имаше изпълнения и на мъжка художествена гимнастика.
Официално Световното първенство беше закрито от президента на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Моринари Ватанабе и от президента на испанската федерация Хесус Карбайо Мартинес.
Ватанабе благодари на всички и ги призова да се съберат отново догодина за олимпийските игри в Париж.



БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.

Най-четени