от 07.00 часа

Челси с първа победа като гост за сезона

Стърлинг от Челси (вдясно) в битка за топката с Рийм от Фулъм.

Отборът на Челси победи Фулъм в последната среща от 7-ия кръг на Висшата лига, а 2:0 на стадиона на съперника "Крейвън Котидж". Това е първи успех за "сините" като гости през сезона.

След победата футболистите на Маурисио Почетино събраха 8 точки и се мръднаха на 11-о място в класирането, а също 8, но с по-лоша голова разлика на 13-ата позиция е Фулъм.

В 18-ата минута Леви Лемар Колуил проби от ляво и изпрати топката пред дъгата на наказателното поле, където украинецът Мудрик я овладя и прати в мрежата през краката на вратаря Бернд Лено. Минута и половина по-късно при опит за изнасяне от защитата, топката беше отнета от Галахър, който я подаде на Броя. Албанецът, макар и притиснат от защитник, я прати за втори път във вратата.

До края на първия половин час Челси изпусна още едно положение чрез аржентинеца Енцо Фернандес.