Манарино е шампион в Астана след обрат срещу Корда

Адриан Манарино взе втора титла за годината.
Снимка: ktf.kz

Френският ветеран Адриан Манарино спечели след обрат титлата от турнира по тенис в зала в Астана от сериите АТР 250.

35-годишният левичар надигра на финала американеца Себастиан Корда с 4:6, 6:3, 6:2 и завоюва втори трофей за годината и общо четвърти в кариерата, като така ще се завърне и в топ 25 на световната ранглиста по тенис.

Манарино, който през юли спечели и надпреварата на трева в Нюпорт, показа отлична игра във втората част на мача с Корда.

Поставеният под номер 5 в схемата американец започна по-добре мача и с пробив в края на първия сет го спечели с 6:4.

Корда стартира отлично и във втория сет, в който направи нов брейк и взе аванс от 3:1 гейма и изглеждаше съвсем близо до крайния успех, но тогава Манарино започна да играе най-добрия си тенис.

Французинът спечели пет поредни гейма, с което изравни резултата в сетовете. Той запази инерцията си и в третия сет, в който даде само два гейма на Корда. В заключителния гейм игралият няколко пъти на турнира в София Адриан пропиля две шампионски точки, но при третата триумфира.

За победата си в Астана №34 в ранглистата Манарино ще вземе 154 815 долара и 250 точки за световната ранглиста. Корда ще се задоволи 90 310 долара и 150 точки.