Салимова спечели "българското" дерби срещу Стефанова на европейското клубно първенство

Нургюл Салимова има две ремита до момента.
Снимка: Ани Петрова

В двубой от третия кръг на Европейското клубно първенство по шахмат в албанския град Дуръс тимът на Нургюл Салимова Гаруда Айка БСК от Унгария спечели с 2,5:175 точки срещу състава на домакините от Теута, предвождан от Антоанета Стефанова.

Сребърната медалистка от Световната купа Салимова игра на трета дъска и направи реми с черните фигури на 46-ия ход срещу полякинята Карина Цифка.

Бившата световна шампионка Стефанова също завърши наравно на първа дъска с грузинката Бела Хотенашвили, но с белите и на 33-ия ход.

Антоанета Стефанова

В класирането води Гаруда Айка БСК с актив от 6 точки, колкото има и словенския Тайфун Любляна. Теута е седми с 4 точки.

При мъжете най-добрият шахматист в света в последното десетилетие Магнус Карлсен записа две победи от две срещи за своя норвежки отбор Оферспил Шакклюб, който след третия кръг е на четвърто място. Води румънският Суперчес с Вишванатан Ананд.