Франция направи обрат срещу Шотландия

Мбапе (№10) вкара третия гол за Франция в Лил.

Франция победи с 4:1 Шотландия в контрола, която се игра в Лил, а защитникът на Интер Бенжамен Павар записа постижение, каквото феновете на "петлите" не бяха виждали от финала на световното първенство през 1998 година.

Павар реализира два гола с глава, а последният играч на "сините", който бе правил това, бе Зинедин Зидан при успеха с 3:0 над Бразилия в мача за световната титла преди четвърт век.

Двубоят на стадиона на Лил не започна добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 11-ата минута след точен изстрел на Били Гилмор.

Павар обаче възстанови равенството след само пет минути, а отново той даде преднина на Франция в 24-ата минута с петия си гол с националната фланелка.

В 41-вата минута и голямата звезда на домакините Килиан Мбапе записа името си сред голмайсторите от дузпа.

През второто полувреме играта продължи да бъде открита, но падна само един гол. Той бе дело на Кингсли Коман в 70-ата минута, който добави след удар в напречната греда на Антоан Гризман.