Борислава Христова с 15 точки за Сепси в Евролигата

Борислава Христова (с топката) изнесе силен мач за Сепси.
Снимка: Sepsi-SIC

Румънският Сепси, в чийто състав играе българката Борислава Христова, отстъпи като гост на испанския Валенсия с 57:68 (20:10, 12:20, 7:20, 18:18) в среща от четвъртия кръг в група "А" от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за жени.

Поражението бе четвърто поредно за Сепси, който заема предпоследното, седмо място във временното класиране в групата без победа до момента. Валенсия е на трета позиция с баланс 3-1.

Борислава Христова бе сред най-добрите на терена за Сепси. Тя игра близо 37 минути като титуляр и завърши с 15 точки, 4 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

Морган Грийн беше най-резултатна за гостите със 17 точки, а за домакините се отличи Алба Торенс със 17 точки.

В следващия кръг на 31 октомври Сепси ще бъде домакин на ДВТК Мишколц (Унгария).