Реал (Мадрид) с грешна стъпка в Испания

Винисиус Жуниор (в бяло) в спор с вратаря на Райо Столе Димитриевски.

Реал (Мадрид) пропусна няколко отлични шанса и завърши 0:0 у дома с Райо Валекано в двубой от 12-ия кръг на футболното първенство на Испания

Отборът на Карло Анчелоти има 29 точки и остава на второ място в класирането, с две по-малко от лидера Жирона, който спечели с 4:2 срещу Осасуна в събота. Третият Барселона има 27 точки след драматична победа с 1:0 над Реал Сосиедад. Райо Валекано е на осма позиция с 18 точки.

Домакините доминираха от самото начало, но не успяха да отбележат гол, въпреки че упражняваха натиск през цялото време и отправиха 22 удара към вратата на съперника.

Райо Валекано показа стабилна игра в защита, водена от своя вратар Столе Димитриевски, който спаси удари на Федерико Валверде и Хоселу през първото полувреме.

Винисиус Жуниор вкара попадение в 66-ата минута, което обаче беше отменено заради засада.

Това е първи път от началото на сезона в Ла Лига, в който Реал не успява да отбележи гол. Следващият двубой на испанския гранд е срещу Брага (Португалия) в Шампионската лига в сряда.