Славия се наложи над Етър с гол от дузпа

Капитанът на "белите" Галин Иванов пробива през отбраната на Етър.

В двубой от XVI кръг на Първа лига на стадион „Александър Шаламанов“ в София Славия победи Етър с 1:0. Това бе първи мач на пейката за наставника на „белите“ Златомир Загорчич при третия му престой, след като наказанието му от миналия сезон изтече.

„Белите“ поведоха в 18-ата минута. Главният съдия Станимир Тренчев отсъди дузпа за задържане на Виктор Генев в наказателното поле от футболиста на Етър Георги Александров. Тони Тасев беше точен от наказателния удар.

В края на полувремето влезлият като резерва нидерландски халф на гостите Усама Алу можеше да изравни, но ударът му премина на сантиметри от вратата на Светослав Вуцов.

От началото на втората част Славия притисна съперника и отправи половин дузина опасни удара, които обаче вратарят на Етър Мартин Величков успя да отрази. В крайна сметка домакините спечелиха с 1:0 за втори път срещу тима от Велико Търново.

Златомир Загорчич

В класирането „белите“ се изкачиха на 12-ото място с актив от 14 точки, а Етър е последен с осем.