Косово победи Израел в отложена квалификация

Фенове в Прищина освиркаха химна на гостите

Футболистите на Косово празнуват гола на Рашица (№7).

Израелският национален тим загуби първия си мач от атаката на движението "Хамас" срещу страната, губейки с 0:1 гостуването си на Косово в отложен мач осмия кръг в група I от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година.

Победният гол за домакините от Косово бе дело на бившия футболист на Вердер Бремен Милот Рашица в 41-ата минута на срещата в Прищина.

В четвъртата минута на добавеното време Рой Ревиво от гостите получи втори жълт и съответно червен картон.

При изпълнението на химните на двете страни преди мача, от публиката се чуха шумни освирквания към отбора на Израел.

Двубоят трябваше да се играе на 15 октомври, но заради ситуацията в Израел и атаката от 7 октомври, Европейската футболна централа (УЕФА) трябмаше да отложи всички насрочени срещи на националния тим на страната.

Загубата остави Израел на трето място във временното класиране с 11 точки от 7 изиграни мача, на 4 точки от втория Швейцария и на 5 точки от лидера Румъния. Израелските футболисти ще се изправят именно срещу швейцарците в следващия си двубой в сряда. Срещата трябваше да се проведе в Израел през октомври, но бе преместена в Унгария. След това израелците ще излязат срещу Румъния в събота и три дни по-късно срещу Андора.

Съставът на Косово заема четвърта позиция във временното класиране в групата с 10 точки от 8 изиграни мача.