Алкарас изпрати Рубльов у дома

Карлос Алкарас

Водачът в Червената група на финалите на АТР в Торино Карлос Алкарас записа първа победа.

20-годишният испанец се наложи със 7:5, 6:2 след час и 16 минути игра над Андрей Рубльов и прекъсна серията си от три поредни поражения. Това беше втора загуба за руснака в турнира без спечелен сет и той няма никакъв шанс да продължи на полуфинал.

Алкарас направи силна серия от 4:5 в първия сет до  2:1 във втория срещу съперника, който не изглеждаше добре здравословно и непрекъснато кашляше и бършеше носа си. Шампионът от Уимбълдън проби отново за 5:2 и след това затвори двубоя с гейм на нула.

Бившият водач в световната ранглиста направи три пробива от шест възможности, а не допусна нито един брейк пойнт.

Така Карлитос е с победа и загуба, а в последния си мач от групата ще играе в петък с Даниил Медведев, който довечера среща Александър Зверев от 22:00 часа.