Рома и Аталанта завършиха наравно

Лулаку от Рома (вдясно) се бори за топката с Колашинац.

Отборите на Рома и Аталанта завършиха наравно 1:1 в последен двубой от 19-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата на стадион „Олимпико“ чрез Тюн Копмайнерс в 8-ата минута, но домакините изравниха чрез Пауло Дибала от дузпа в 39-ата минута.

Вратарят на бергамаските Марко Карнесеки направи няколко блестящи спасявания, но пък направи и фатална грешка, довела до дузпата и изравнителния гол на футболистите на Жозе Моуриньо. Португалският специалист не завърши срещата на резервната скамейка, след като за пореден път бе изгонен за реплики към съдиите.

Аталанта остава на 6-ото си място с 30 точки, докато Рома е на 8-ата позиция в таблицата с 29 пункта.

В друг късен мач Ювентус победи с 2:1 като гост Салернитана. Успехът за Юве дойде с гол на Душан Влахович в добавеното време в края на срещата. Тимът от Торино е втори к 46 точки, с две по-малко от водача Интер.