Мира Андреева на осминафинал след знаменит обрат и спасен мачбол

Мира Андреева спечели от 1:5 в третия сет.

За своя първи осминафинал на Откритото първенство на Австралия по тенис се класира 16-годишната Мира Андреева.

Рускинята направи сензационен обрат, отрази мачпойнт и отстрани французойката Диян Пари след 1:6, 6:1, 7:6(10-5).

Пари и Андреева си размениха по един убедителен сет, а в третия французойката имаше преднина от 5:1 гейма. Тя достигна и до мачбол при 5:2 гейма и сервис на Андреева, но не успя да го реализира. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Андреева имаше сериозно предимство в резултата още от началото и го спечели с 6:2 точки.

Към четвъртия кръг продължава и четвъртата в схемата Коко Гоф. Шампионката от Откритото първенство на САЩ спечели в изцяло американски сблъсък с Алиша Паркс с 6:0, 6:2 за 63 минути.

Паркс направи цели 34 непредизвикани грешки в мача срещу само осем за Гоф, откъдето дойде и огромната разлика между двете. Така, макар да постигна само четири печеливши удара, четвъртата в схемата Гоф нямаше никакви затруднения до достигане до победата.

В следващия кръг американката ще играе с полякинята Магдалена Френх, която се наложи с 4:6, 7:5, 6:4 над Анастасия Захарова от Русия.

В друг мач украинката Марта Костюк елиминира рускинята Елина Аванесян след 2:6, 6:4, 6:4.