от 15.00 часа

Черно море с победа над Берое на баскетбол

Отборите на Берое и Черно море направиха резултатен мач в Стара Загора

Отборът на Черно море Тича се наложи убедително над Берое като гост със 100:80 точки (22:17, 24:21, 32:15, 22:27) в мач от 19-ия кръг мъжкото баскетболно първенство. „Моряците“ постигнаха категоричния успех над домакините в зала „Общинска“ в Стара Загора след силна трета четвърт.

След този успех Черно море се изкачва до 6-ото място във временното класиране в Sesame НБЛ с актив от 28 точки и баланс от 9 победи и 10 загуби, докато Берое на 7-ма позиция с 27 пункта (8-11).

Двубоят започна кош за кош, но в края на първата част гостите от Варна успяха да дръпнат с 22:17. Черно море продължи да подобрява играта си, като в края на втората част дойде и най-голямата разлика в полза на „моряците“ от 8 точки при 43:35, като авансът на гостите се запази до полувремето след тройка на Марин Маринов в края – 46:38.

Черно море успя бързо да вдигне разликата до двуцифрени измерения в началото на третата четвърт след стрелба за две точки от страна на Тач Ънру за 54:43, след като бяха изминали само 3 минути баскетбол. Берое продължи да бъде не достатъчно убедителен, като Черно море успя да поведе с 19 точки разлика при 64:45, след като Марин Маринов вкара и двата си наказателни изстрела. Най-голямата разлика в мача от 26 точки стана факт в последните секунди на третата четвърт, когато Марти Коцев поднесе за 78:52.

Берое влезе в последния период с пасив от 25 точки при 53:78, като не успя да се отърси от удара, който понесоха в третата четвърт. Старозагорци спечелиха последния период с 27:22 точки, но това не им бе достатъчно, за да върнат интригата в мача.

Най-полезен за успеха на Черно море бе Аверил Ъгба, който направи мощен дабъл-дабъл от 29 точки и 17 борби. Къртис Джоунс също направи дабъл-дабъл от 23 точки и 12 асистенции от пейката, а Тач Ънру добави 17 пункта.

Най-резултатен за Берое бе Даръл Дейвис със своите 17 точки, Карлос Пепин вкара 15 пункта, а Антун Маричевич добави 13 пункта при поражението на Берое.

По публикацията работи: Георги Димитров