Сакраменто, без Везенков, загуби от Маями

Баскетболистите на Сакраменто (в тъмни екипи) отстъпиха с 9 точки във Флорида.

Джими Бътлър отбеляза 31 точки и Маями Хийт победи Сакраменто Кингс със 115:106 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Спортист номер 1 на България за 2023 Александър Везенков пропусна и мача на Сакраменто  във Флорида заради лечение на травма.

Джош Ричардсън записа личен рекорд за сезона с 24 точки за Хийт, включително 16 през първото полувреме на мача. Бам Адебайо пък се отчете с дабъл-дабъл при 16 точки и 11 борби, а Маями оглави Югоизточната дивизия при равенство в баланса срещу Орландо Меджик, който надви Сан Антонио Спърс със 108:98.

Кийган Мъри вкара 33 точки за Кингс, които видяха края на серията си от четири поредни победи, докато Домантас Сабонис направи 13-и трипъл-дабъл за сезона. Той завърши с 19 точки, 17 борби и 13 асистенции.

Сакраменто е втори в Тихоокеанската дивизия с четири мача пасив от лидера Лос Анджелис Клипърс, който победи със 125:109 Вашингтон Уизърдс. Кауай Ленърд отбеляза 31 точки и спечели девет борби, но пропусна последната четвъртина заради голямата преднина на отбора.

Финикс Сънс е равен със Сакраменто с .583 процент на победи, след като Кевин Дюрант вкара 33 точки при успех със 136:120 срещу бившия си отбор Бруклин Нетс. Той игра за последно в Ню Йорк на 8 януари 2023, след което поиска трейд и замина за Финикс в последния ден на трансферния прозорец.