Бостън победи Ванкувър в дербито на НХЛ

Горещ момент пред вратаря на Ванкувър Демко.

Брад Марчанд и Дантън Хейнен вкараха голове в първата третина, а Линус Улмарк отрази 17 шайби и Бостън Бруинс спечели с 4:0 срещу Ванкувър Канъкс в мач между лидерите в конференциите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Двата отбора са с по 73 точки.

Бруинс, които са спечелили три от последните си четири мача, вкараха три пъти в първата минута на началните две третини. Във втората Морган Гийки и Павел Заха отбелязаха попадения до 49-ата секунда и с това оформиха крайното 4:0.

Чарли Койл и Давид Пастърнак записаха по две асистенции за Бостън, лидер в Източната конференция. Втори е Флорида с пет точки по-малко, след като Пантърс спечелиха с 4:2 срещу Вашингтон Кепитълс. Райън Ломберг вкара победния гол 5:32 минути преди края последната третина, с което Флорида нанесе шесто поредно поражение на столичани.

Александър Овечкин вкара в края на първата третина при пауърплей и записа 833-ия гол в кариерата си. Така руското крило на Вашингтон вече изостава само с 61 попадения от Уейн Грецки, който е лидер във вечната ранглиста на реализаторите.

Каролина Хърикейнс пък надви с 5:2 Колорадо Аваланч след първия хеттрик в кариерата на Мартин Некас. Той регистрира попаденията в първите 17 минути на двубоя, а останалите голове бяха дело на Майкъл Бънтинг и Сет Джарвис. Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев отрази 22 от ударите към вратата си.

Вегас Голдън Найтс наниза три попадения през първата третина и това бе достатъчно за победа с 3:2 срещу Аризона Койотис. Жонатан Маршесо, Никълъс Хейг и Чандлър Стивънсън бяха точни за шампионите, които са с баланс 8-2-1 в последните 11 мача.

По публикацията работи: Любомир Тодоров