Загуби за Селишка и Христова в полуфиналите на европейското по борба

Миглена Селишка
Снимка: Костадин Андонов, Start-photo

Миглена Селишка и Мими Христова загубиха полуфиналните си схватки на европейското първенство по борба в румънската столица Букурещ и в четвъртък ще се състезават за бронзови отличия. Сезен Белберова и Ванеса Георгиева също имат шансове за бронз, след като бяха изтеглени напред.

В първия полуфинал Селишка се изправи срещу туркинята Евин Демирхан и отстъпи с 3:4. Така утре българската националка на 50 кг ще срещне румънката Ана-Мария Първу за бронз.

В полуфинала на 68 кг Христова се изправи срещу украинката Тетяна Рижко, която взе рано преднина от седем точки. Българката върна четири в първата част и още две във втората, но финалните й атаки не доведоха до резултатни движения и тя отстъпи с 6:7. Утре тя ще срещне победителката от репешажа между германката Ейлин Севина и литовката Дануте Домикайтите.

Ванеса Георгиева бе изтеглена на репешаж на 76 кг от туркинята Ясемин Адар и ще се изправи срещу французойката Полен Лакарпентие. На 55 кг Сезен Белберова стартира срещу украинката Мария Виник.