Леброн Джеймс поведе Лейкърс към обрата срещу Клипърс

Джеймс (с жълт потник) атакува коша на Клипърс.

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи градския съперник Ел Ей Клипърс със 116:112 в дербито на Лос Анджелис в НБА. Баскетболистите на Лейкърс изоставаха с 21 точки в началото на последната четвърт, но Леброн Джеймс поведе съотборниците си към знаменит обрат.

Краля наниза 34 точки (7 тройки) и добави 8 асистенции и 6 борби, като сам бе по-резултатен от съперника в заключителната част (19-16). Общо петима играчи на тима вкараха 13 и повече точки. Джеймс бе във вихъра си в четвъртата част, когато вкара или асистира за 11 от 13-те успешни стрелби на своите. За Клипърс, които бяха без контузения Пол Джордж, над всички бе Кауай Ленард с 27 точки, 7 борби и 6 асистенции, Джеймс Хардън добави 23 точки, но Ръсел Уестбрук се отчете с едва 8.

Така 17-кратните шампиони завършват редовния сезон с три победи и една загуба срещу Клипърс и печелят серията за първи път от сезон 2011/12. Това бе последен мач между двата тима, в който те споделят една зала - Стейпълс Сентър, носеща вече името Крипто Арена. От следващия сезон Лос Анджелис Клипърс се мести в собствена зала в Ингълууд.

В друг мач от тази нощ Сакраменто Кингс загуби от шампионите Денвър Нъгетс с 96:117 в Колорадо. Българският баскетболист Александър Везенков продължава да се възстановява от контузия.