от 12.00 часа

Сакраменто победи лидера в Западната конференция

Треньорът на Сакраменто Майк Браун.
Снимка: архив БГНЕС

Без контузения Александър Везенков в състава си Сакраменто победи лидера  в Западната конференция Минесота като гост в Минеаполис със 124:120 след продължение в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Малик Монк реализира 39 точки при успеха - негово най-добро постижение за сезона, а Домантас Сабонис добави 21 точки, 15 борби и 8 асистенции. Кигън Мъри завърши със 17 точки, а Донован Мичъл отбеляза 16 за Кингс.

За домакините от Минесота Джейдън МакДаниелс вкара 26 точки ,Карл-Антъни Таунс се включи с 19 точки, а Руди Гобер – с 16 точки и 16 борби.

Джейсън Тейтъм навакса слабия си старт отбеляза 32 точки при успеха на Бостън като домакин на Далас със 138:110 в друг мач. Селтикс удължиха победната си серия на 10 срещи. Тейтъм бе вкарал само 2 точки за първите 17 минути. Джейлън Браун се отчете с 25 точки, а Кристапс Порзингис реализира 24 за домакините от Бостън.

Лука Дончич завърши с 37 точки, 12 борби и 11 асистенции за гостите от Далас. Това бе 12-и „трипъл-дабъл“ за словенския национал за сезона и десети пореден мач, в който той вкарва поне 25 точки.

Домакинска победа постигна и Лос Анджелис Клипърс със 140:115 над Вашингтон. Джеймс Хардън реализира 21 от своите 28 точки във втората четвърт. Клипърс обаче загубиха Ръсел Уестбрук, който получи фрактура на лявата ръка във втората част. Кауай Ленард отбеляза 27 точки, а Пол Джордж се отчете с 22 за домакините, докато Кайл Кузма завърши с 32 за Вашингтон, който допусна 14-о поредно поражение.

По публикацията работи: Владислав Стоянов