Рилски спортист и Шампион с победи на баскетбол при жените

Рилски спортист надигра Локомотив (Сф) с 84:61 т.

Отборът на Рилски спортист надигра Локомотив (Сф) с 84:61 (25:9, 20:14, 21:21, 18:17) като гост в двубой от шестия кръг в Първата четворка от първенството на страната. Успехът бе четвърти за Рилски спортист от шест изиграни двубоя, а Локомотив София допусна шесто поредно поражение.

Гостите от Самоков поведоха още в първите минути и не изпуснаха водачеството до края. Баскетболистките на Рилски спортист отбелязаха 25 точки срещу само 9 за Локомотив в началните 10 минути игра, а на почивката водеха с 45:23. Последва сравнително равностойна трета част, в която гостите запазиха аванса си и преди последния период резултатът бе 66:44. Най-голямата разлика в срещата бе 30 точки.

Драгана Николич се отличи с 24 точки, 6 борби и 2 асистенции за Рилски спортист, а Виолета Григорова се включи с 12 точки, 4 борби и 4 асистенции.

По 11 точки за Локомотив София реализираха Елеонора Петкова и Теодора Големанска, като първата добави още 4 борби и 6 асистенции.

В Русе тимът на Дунав 2016 отстъпи пред гостуващия Шампион 2006 с 44:79 (17:26, 11:20, 8:15, 8:18) в мач от четвъртия кръг във Втората четвърта от първенството на България при дамите.

Шампион 2006 оглавява подреждането в групата с четири успеха от четири мача, докато Дунав 2016 допусна четвърта поредна загуба.

Баскетболистките от София доминираха изцяло в срещата, дръпнаха с 46:28 след първите 20 минути игра, а най-голямата разлика достигна 39 точки.

Анджела Стамболян реализира 31 точки и 8 борби за Шампион 2006, а Елена Драгоева добави 28 точки и 5 борби.

За домакините, които направиха 34 грешки в двубоя, Светлозара Георгиева отбеляза 8 точки и 4 борби.

В следващия кръг Локомотив ще гостува на Берое в Стара Загора на 4 март, а на 9 март за Рилски спортист предстои гостуване на Монтана 2003. Също на 9 март Шампион 2006 посреща Академик Пловдив, а Дунав 2016 ще играе срещу Шоутайм във Варна.

Срещи от шестия кръг в Първата четворка на първенството на България по баскетбол за жени:

Локомотив София – Рилски спортист – 61:84 (9:25, 14:20, 21:21, 17:18)

4. Локомотив София  6  0  6  324:526  6

Срещи от четвъртия кръг във Втората четвърта от първенството на България по баскетбол за жени:

Дунав 2016 – Шампион 2006 – 44:79 (17:26, 11:20, 8:15, 8:18)