Монтана повали шампиона Берое в първенството на баскетболистките

Монтана победи Берое със 72:60 т.
Снимка: Архив / Снимка: БТА

Вицешампионът Монтана 2003 надви шампиона Берое със 72:60 (23:22, 21:18, 19:6, 9:14) като домакин в зала „Младост“ в двубой от шестия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени. След пет поредни успеха в този етап от шампионата Берое допусна първа загуба, а Монтана 2003 продължава с актив 3-3.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, но през втората част домакините постепенно овладяха инициативата и водеха с 44:40 след първото полувреме. Последва много слаба трета част за Берое, чийто състезателки отбелязаха само 6 точки за 10 минути игра срещу 19 за Монтана 2003 и изостанаха с 46:63 преди последния период. В заключителните 10 минути преднината на домакините достигна 20 точки.

Тая Робинсън се отличи с 30 точки, 4 борби и 4 асистенции за успеха на Монтана 2003, а Янина Тодорова допринесе с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 11 борби. Микаела Дамянова се включи с 15 точки и 9 борби.

Най-резултатна за Берое беше Николина Зубач с 14 точки и 7 борби.

В следващия кръг тимът на Берое ще приеме Локомотив София в Стара Загора на 4 март, а на 9 март Монтана 2003 посреща Рилски спортист. Преди това Монтана 2003 ще гостува на босненския Орлови на 6 март в последния си мач от Суперлигата на Адриатическата лига за жени.

Срещи от шестия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени:

Монтана 2003 – Берое – 72:60 (23:22, 21:18, 19:6, 9:14)

Локомотив София – Рилски спортист – 61:83 (9:25, 14:20, 21:21, 17:17)