Илия Груев и Лийдс втори в Чемпиъншип

Илия Груев-младши
Снимка: Leeds United

Българинът Илия Груев изигра цял мач при победата на клубния си Лийдс с 2:0 при гостуването на Шефилд Уензди от 37-ия кръг на английския чемпиъншип. Девет кръга преди края отборът, който изпадна миналият сезон от Премиър лийг се изкачи на второто място в класирането и е много близо до завръщане в елита.
Гостите поведоха дълбоко в добавеното време на първата част, когато Патрик Бамфорд се разписа след асистенция на Жуниор Фирпо. През второто полувреме пък се разписа халфът Вилфред Ньонто, който в 58-ата минута получи асистенция от Жоржиньо Рутер.
Груев от своя страна започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал.
Успехът бе втори пореден за отбора на Лийдс, докато съперникът от Шефилд, който прекрати впечатляващата си серия от четири последователни победи.

По публикацията работи: Георги Димитров