Рома измъкна точка във Флоренция с гол в края и спасена дузпа

Диего Йоренте (№14) отбелязва гола за Рома за 2:2.

Отборът на Рома измъкна драматично равенство 2:2 в последните секунди при гостуването си на Фиорентина във Флоренция в мач от 28-ия кръг на Серия А. Римските „вълци“ са с 48 точки и заемат пета позиция в класирането, като изостават само на 3 от четвъртото място, където се намира Болоня. Фиорентина е осми с 43 пункта.

Лука Раниери откри резултата за "виолетовите" в 19-ата минута, но Усем Ауар изравни след удар с глава в 58-ата минута. Роландо Мандрагора отново изведе домакините напред в 69-ата минута, след като бе най-съобразителен при разбъркване в противниковото наказателно поле.

Малко след това Фиорентина получи възможност да реши всичко в мача. За нарушение на Леандро Паредес бе отсъдена дузпа в полза на „виолетовите“, но ударът на Кристиано Бираги от бялата точка бе отразен от Миле Свилар.

Драмата настъпи в последните секунди на допълнителното време на срещата, когато  Диего Йоренте  с удар от въздуха реализира изравнителен гол за воденият от Даниеле де Роси тим на Рома.

По публикацията работи: Любомир Тодоров