Ямбол загуби от Шумен в последния мач в зала "Диана"

Отборът на Шумен надигра състава на Ямбол в мъжкото баскетболно първенство
Снимка: bgbasket.com

Отборът на Ямбол претърпя домакинско поражение от тима на Шумен с 86:105 (25:39, 23:17, 16:26, 22:23) в първи мач от 27-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), последен в зала „Диана“ в настоящия й вид, тъй като предстои мащабна реконструкция на съоръжението.

Загубата бе втора поредна и общо 16-а за Ямбол, а състезателите на Шумен записаха трета пореда победа и общо 11-а.

Гостите изиграха силна първа четвърт, в която реализираха 39 точки срещу 25 за баскетболистите на Ямбол. Домакините наваксаха малко от пасива си пред вторите 10 минути и на почивката изоставаха с 8 точки - 48:56.

След паузата тимът на Шумен също имаше превъзходство и увеличи още преднината си, а домакините не намериха начин да се доближат до съперника, въпреки сравнително равностойната последна част.

За Шумен най-резултатен с 25 точки беше Дейвид Ролинс, а домакините Питър Кис реализира 18 точки.

До края на редовния сезон в НБЛ за Ямбол предстоят само гостувания, като в следващия кръг на 6 април ще играе срещу Берое в Стара Загора. Същия ден тимът на Шумен ще гостува на Миньор 2015 в Перник.

По публикацията работи: Георги Димитров