Атлетико (М) надделя над Виляреал с гол в края

Резервата Саул Нигес вкара победния гол в края и Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 Виляреал като гост в последен мач от 30-ия кръг на испанското първенство по футбол. С това столичани се завърнаха в топ 4 на Ла Лига при две точки аванс срещу прекия конкурент за място в Шампионската лига - Атлетик (Билбао).

Атлетико доминираше в този двубой. Аксел Витцел изведе гостите напред след центриране от ъглов удар на Родриго Рикелме в деветата минута, а стражът на домакините Филип Йоргенсен ги задържа в мача с две спасявания срещу Самуел Лино и Маркос Йоренте.

Антоан Гризман допусна грешка и Александър Сьорлот отбеляза изравнителното попадение пет минути след почивката, но Атлетико не спря да натиска.

Анхел Кореа удари греда и Дани Парехо пропусна от близко разстояние, за да се стигне до 87-та минута и гола на Нигес. Той получи топката от Сесар Аспиликуета и бе точен от границата на наказателното поле.