Ювентус взе добър аванс срещу Лацио за Купата на Италия

Душан Влахович (№9) се радва на гола си за Ювентус за 2:0.

Ювентус направи огромна крачка към финала за Купата на Италия след домакински успех с 2:0 над Лацио в първия полуфинален сблъсък от турнира.

"Старата госпожа" контролира събитията на терена през по-голямата част от двубоя и си отмъсти на Лацио за съботната загуба с 0:1 в Серия "А", дошла след гол в 93-ата минута на Aдам Марушич.

В 50-ата минута Юве излезе напред в резултата. Камбиасо даде безупречен извеждащ пас. Киеза избяга зад защитата на Лацио и с кинжален удар порази целта за 1:0.

Час игра след началото много опасен шут на Мануел Локатели профуча покрай целта. По-добрата игра на „старата госпожа“ даде резултат в 64-тата минута, когато торинци вкараха втори гол. Уестън Маккени намери в наказателното поле Душан Влахович. Сръбският национал овладя, финтира защитник и с удар по земя отбеляза за 2:0.

До края мачът се доиграваше. Лацио опита да увеличи шансове си преди реванша, но футболистите на Масимилиано Алегри действаха максимално концентрирано и съхраниха аванса си.

Реваншът е на 23 април, а в другия полуфинален сблъсък един срещу друг се изправят Аталанта и Фиорентина.