Казийски с 14 точки при успех на Алианц на полуфиналите

Матей Казийски преодолява тройната блокада на съперника.
Снимка: legavolley.it

Матей Казийски записа 14 точки при победата на Алианц (Милано) с 3:2 (25:27, 25:21, 21:25, 27:25, 20:18) гейма над Перуджа във втория мач от полуфиналите в италианския шампионат.

С успеха домакините изравниха серията на 1-1 победи и си гарантираха още един мач пред собствена публика.

Двубоят в Милано беше изключително равностоея, а двата отбора така и не успяха да направят никаква съществена разлика помежду си и съвсем малки детайли донесоха успеха на домакините.

Перуджа на два пъти повеждаше в резултата с гейм аванс и пропусна три мачбола в тайбрека, с които можеше да поведе с 2:0 успеха в серията, но водени от Фере Регерс, играчите на Милано се спасиха. Белгийският диагонал приключи срещата с невероятните 31 точки, а още 19 добави японецът Юки Ишикава.

За Перуджа Камил Семенюк наниза 25 точки, Уасим бен Тара добави 21, а Олех Плотницкий се отчете с 19.

Следващият мач от серията, която се връща в Перуджа, е в неделя, а идната сряда е четвъртата среща, отново в Милано.

В другата полуфинална серия шампионът Трентино поведе с 2-0 победи след успех над Монца като гост с 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:18) гейма.