Топалова и Шиникова на четвъртфинал в Тунис

Гергана Топалова
Снимка: Flanders Ladies Trophy Koksijde

Българките Гергана Топалова и Изабелла Шиникова записаха втори победи на единично и се класираха за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хамамет, Тунис, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Втората поставена Топалова разгроми с 6:0, 6:2 участващата с „уайлд кард“ испанка Ариадна Гарсия-Патрон след само 78 минути игра.

24-годишната пловдивчанка спечели първите осем гейма в двубоя. Тя направи седем пробива, а допусна два.

Следващата опонентка на Топалова е рускинята Екатерина Рейнолдс.

Изабелла Шиникова, пета в схемата, пък се наложи над преминалата квалификациите Дзън Рюен от Китай с 6:4, 6:3 за час и 33 минути игра.

Софиянката направи шест брейка в мача срещу три на азиатката. На четвъртфинал ще играе с непоставената Сара Какаревич от Франция.

По-късно днес 32-годишната Изабелла и Ема Лене от Франция ще играят четвъртфинал на двойки. Вторите поставени се изправят срещу гъркините Елена Корокозиди и Михаела Лаки.

Изабелла Шиникова

Топалова и Шиникова следващата седмица ще са част от националния отбор за турнира "Били Джийн Кинг къп" в Португалия.