Каратанчева отстъпи в първия мач срещу Дания

Лиа Каратанчева

Отборът на България отстъпва пред тима на Дания след първия мач във втората си среща на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис за жени "Били Джийн Кинг къп". Надпреварата започна вчера в португалския град Оейраш.

В първия сингъл днес Лиа Каратанчева загуби от Йохане Свендсен с 2:6, 2:6 за час и 18 минути на корта. Българката, която е под номер 505 в ранглистата, поведе с 1:0 в първия сет, но след това допусна 19-годишната Свендсен да спечели пет поредни гейма. В крайна сметка частта завърши 6:2 за датчанката. Във втория сет ситуацията се повтори огледално, като Каратанчева бе обърната от 1:0 до 1:5, преди мачът да приключи при 2:6.

Първата ракета на България Виктория Томова има възможност да изравни резултата, като играе по-късно срещу Клара Таусон.

В третия мач Лиа Каратанчева и Гергана Топалова трябва да играят срещу Клара Таусон и Каролине Возняцки.

Вчера националките с капитан Магдалена Малеева отстъпиха на Унгария с 1-2.