С късен гол Лудогорец повали ЦСКА 1948 и се откъсна с 9 точки на върха

Лудогорец се наложи над ЦСКА 1948 с 1:0
Снимка: Спортал

Отборът на Лудогорец се наложи над ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в отложен мач от осмия кръг на efbet Лигата. Срещата трябваше да се изиграе през есента, но бе отложена заради ангажиментите по това време на Лудогорец в Лигата на конференциите. Победата донесе аржентинският нападател на гостите Матиас Тисера в самия край на срещата. С този успех тимът на Георги Дерменджиев се откъсна сериозно на върха, като вече има аванс от 9 точки пред първия си преследвач ЦСКА София.

Първото сериозно положение пред една от двете врати бе за Лудогорец, като Тодор Неделев насочи добре топката от пряк свободен удар, а вратарят на домакините Маринов изби.

В 25-ата минута Неделев изпълни бързо фаул и подаде на Руан Секо, който напредна сам срещу вратата на домакините, но ударът му срещна напречната греда.  Неделев бе главно действащо лице и малко след половин час игра, като негов удар профучу покрай гредата.

На почивката в игра за ЦСКА 1948 се появи 16-годишният Марто Бойчев на мястото на Емил Ценов. Домакините започнаха по-активно след паузата, като на Серджио Падт му се наложи да спасява удар на Талис, а след това и Педриньо имаше възможност да вкара за тима на Валентин Илиев.

В 70-ата минута резервата на "орлите" Квадво Дуа имаше възможност да вкара отблизо, но отново вратарят Петър Маринов се намеси отлично.

Десет мунити преди края на срещата опасен удар на капитана на гостите Пьотровски бе блокиран от Реян Даскалов.

Десет минути преди края на редовното време резервата на шампионите Матиас Тисера изскочи зад защитата на домакините и отблизо вкара победното попадение. ДО края на мача ЦСКА 1948 се опита да изравни, но не стигна до удобна ситуация.

ЦСКА 1948 - Лудогорец 0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Матиас Тисера 82
Бистрица, стадион "Витоща"
съдия - Валентин Железов
асистенти - Станимир Илков, Васил Шавов
жълти картони - Симеон Василевь Талис (ЦСКА 1948), Диниш Алмейда, Георги Терзиев, Серджио Падт (Лудогорец)

състави:
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Росен Божинов, Симеон Василев, Реян Даскалов, Симеон Димитров (80 - Антонио Вутов), Емил Ценов (46 - Марто Бойчев), Теодор Иванов, Талис, Педриньо, Радослав Кирилов (58 - Бирсент Карагарен)
Лудогорец: Серджио Падт, Георги Терзиев, Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Франсиско Гомес, Якуб Пьотровски, Педро Мачадо, Бърнард Текпетей (72 - Кайо Видал), Тодор Неделев (72 - Матиас Тисера), Рик Джонатан (84 - Спас Делев), Руан Секо (60 - Квадво Дуа)

По публикацията работи: Антони Йорданов