от 07.00 часа

Ливърпул с нова издънка в Англия

Трент Алекзандър-Арнолд не може да повярва на поредната издънка на Ливърпул

Ливърпул претърпя изненадващо поражение с 0:1 у дома срещу Кристъл Палас в двубой от 33-ия кръг в първенството на Англия. "Червените" допуснаха второ поредно поражение пред собствена публика във всички турнири и остават на трето място в класирането във Висшата лига със 71 точки.

Попадение на Еберечи Езе с удар отблизо след асистенция на Тайрик Мичъл в 14-ата минута осигури ценния успех в полза на столичани.

Само пет минути след това нова бърза контра за "орлите" доведе до инфарктна ситуация в наказателното поле на 19-кратните шампиони на Англия. Жан-Филип Матета беше изведен сам срещу Алисон, преодоля бразилския вратар с удара си, но Анди Робъртсън изви топката от голлинията.

В рамките на само пет минути Луис Диас и Мохамед Салах пропуснаха да изравнят резултата в полза на "червените".

През втората част Ливърпул вдигна оборотите и натисна своя противник, който се бранеше организирано пред наказателното си поле. В 56-ата минута стражът Дийн Хендерсън се намеси решително след опит за гол на Дарвин Нуниес.

Последваха пропуски на Къртис Джоунс, Диого Жота и Харви Елиът пред вратата на Кристъл Палас. Защитата и вратарят на гостите Хендерсън за пореден път показаха силна игра, запазвайки мрежата си без попадение.

Лондончани спечелиха на "Анфийлд" за първи път от април 2017 година. "Орлите" заемат 14-та позиция във Висшата лига с 33 точки.

Фулъм се наложи с 2:0 над домакина Уест Хем в столичното дерби на кръга. Две попадения на Андреас перейра във всяко от двете полувремена осигуриха първи успех за "белите" в гостуване срещу "чуковете" от 2004 година.

Уест Хем е на осмо място с 48 точки, докато Фулъм се намира на 12-та позиция с шест точки по-малко.

По-късно тази вечер Арсенал играе у дома срещу Астън Вила. Лондончани ще излязат на първо място в класирането, ако спечелят срещу отбора от Бирмингам.

По публикацията работи: Георги Димитров