Ландо Норис ще потегли пръв в спринта от Ф1 в Шанхай

Ландо Норис позира след спечеленото първо място.

Британският пилот Ландо Норис ще тръгне от първа позиция в спринта за Гран при на Китай във Формула 1, след като даде най-добро време в квалификациите на мократа от дъжда писта.

Пилотът на Макларън ще тръгне пред сънародника си от Мерцедес Люис Хамилтън и испанеца Фернандо Алонсо с Астън Мартин, който остана трети.

Трикратният световен шампион Макс Верстапен от Нидерландия (Ред Бул) ще стартира от четвърта позиция, а пети е испанецът Карлос Сайнс с Ферари.

Спринтовото състезание е дълго малко повече от 100 км, като ще бъде взето за около половин час от пилотите. Този спринт дава точки в генералното класиране, като победителят ще вземе 8 точки и така до завършилия на осма позиция, който ще получи точка.

Местният любимец Чжу Гуанюи от Китай ще тръгне от десета позиция със Заубер. Роденият в Шанхай пилот е първият китаец в историята, който се състезава на Формула 1 в Китай.

Гран при на Китай е първото от шест състезания през сезона, които предлагат и спринт.