Двама чилийци на полуфиналите в Рим

Николас Джори ликува след последната точка.

Шестият поставен Стефанос Циципас (Гърция) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей кортове от сериите Мастърс 1000 в Рим.

Циципас допусна поражение след обрат срещу 21-ия в схемата чилиец Николас Джари с 6:3, 5:7, 4:6  за два часа и 42 минути игра.

Съперник на чилийския тенисист в спора за достигане до финала днес ще бъде 14-ият поставен Томи Пол (САЩ). В другия полуфинал играят сънародникът на Джари Алехандро Табило и германецът Александер Зверев.

За южноамериканецът това ще бъде първо участие на полуфиналите на турнир от "Мастърс 1000 в кариерата му.

Един пробив бе достатъчен на Стефанос Циципас, за да спечели първия сет. Той поведе с 4:1 и задържа преднината си до успешното 6:3. Николас Джари обаче изравни след много оспорван втори сет и решителен пробив за 7:5.

В третата част Циципас дръпна д 2:1, но Хари бързо си върна преднината до 3:2. При 5:4 в своя полза чилиецът реализира четвъртия си мачбол за крайното 6:4 и триумф в срещата.