Флорида е на победа от финал за Купа "Стенли"

Сам Бенет (№9) вкара решаващия трети гол за Флорида в Ню Йорк.

Голът на Сам Бенет за 3:1 доближи Флорида Пантърс до финала за Купа „Стенли“. Той се разписа на празна врата 2 минути преди края на третата част за победата с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс като гост в мач 5 от финала на Източната конференция на Националната хокейна лига.

Така Пантерите вече имат аванс от 3-2 успеха в серията и те могат да стигнат до своето трето участие във финала за Купа „Стенли“ в историята на отбора, като спечелят мач номер 6 в събота в Сънрайз, Флорида.

Крис Крейдър от Ню Йорк вкара гол при изминали 2:04 минути във втория период, а Густав Форслинг от Флорида изравни малко след това.

Попадения на Лъндел и Бенет в третия период дадоха на Пантерите така важния успех, като гост. Алексис Лафрениере 50 секунди преди края намали изоставането на Рейнджърс, след като вратарят Шестьоркин беше заменен за допълнителен нападател.

Сергей Бобровски направи 25 спасявания на вратата Флорида е наза Флорида.