Италия завърши наравно с Турция, Португалия вкара 4 гола на Финландия

Италиатецът Пелегрини (вляво) в двубой с Айхан.

Европейският шампион Италия завърши 0:0 срещу Турция в предпоследната си контрола преди да стартира защитата на титлата си на Евро 2024.

"Адзурите" се представиха под нивото си и разочароваха привържениците в приятелския мач, игран на стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня.

Италия можеше да поведе в края на първата част, но халфът на Рома Браян Кристанте уцели греда. В добавеното време на срещата Скуадра адзура също бе близо до попадение, след като Распадори стреля опасно, но вратарят на турците спаси.

В последната си контрола преди Евро 2024 Италия среща Босна и Херцеговина на 9 юни.

Отборът на Португалия, един от фаворитите за трофея на шампионата, спечели с 4:2 в контрола срещу Финландия.

На стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон Рубен Диаш откри резултата в 17-ата минута, а Диого Жота удвои от дузпа в продължението на първото полувреме.

Диого Жота вкарва от дузпа втория гол за Португалия.

В 56-ата минута влезлият от пейката Бруно Фернандеш вкара за 3:0.

Появилият се като резерва Теему Пуки върна два гола за Финландия в 73 и 77 минути.

В 85-ата минута обаче Бруно Фернандеш оформи крайното 4:2 с втория си гол в мача.

Мегазвездата на португалците Кристиано Роналдо получи почивка и не взе участие в срещата.

Швейцария постигна разгромна победа с 4:0 над Естония в контролна среща, част от подготовката на "кръстоносците" за Евро 2024.

Дебют за швейцарския национален отбор записа нападателят на Лудогорец Квадво Дуа, който започна като титуляр и бе заменен на полувремето от Зеки Амдуни.

Стивън Цубер откри резултата в 20-ата минута, а Зеки Амдуни удвои преднината на домакините в 48-ата минута.

Нико Елведи покачи на 3:0 след разбъркване пред вратата в 63-а минута. Крийното 4:0 оформи Джердан Шакири в 70-а минута. Първият удар от бялата точка на Джердан Шакири бе спасен от вратаря Матвей Игонен, но реферът нареди наказателният удар да бъде изпълнен оотново при втория си опит Шакири реализира за 4:0.

Австрия постигна шеста поредна победа след успех над друг еврофиналист Сърбия с 2:1.

И трите попадения на мача, игран във Виена, паднаха през първата част. Австрийците поведоха с голове на Патрик Вимер (10) и Кристоф Баумгартнер (13), а Страхиня Павлович върна един гол за сърбите в 35-а минута.