Португалия приключи подготовката с победа над Ирландия

Португалия приключи подготовката си за започващото след дни европейско първенство по футбол в Германия. Тимът на Роберто Мартинес надигра с 3:0 у дома Република Ирландия. Неостаряващият Кристиано Роналдо заби два гола и увеличи сметката си за националния отбор на 130.

Жоао Феликс даде аванс на иберийците в 18-та минута с отсечен удар по диагонала. След почивката започна шоуто на Роналдо, който удвои преднината на тима си в 50-та минута с прекрасен удар от ъгъла на наказателното поле.

В 57-та минута Диого Жота се възползва от грешка в защитата на гостите и намери около точката на дузпата Кристиано, който с едно докосване прати топката в мрежата за трети път. Роналдо има вече 130 гола за националния отбор.

Португалия е в Група F на Евро 2024, а първият мач на тима е срещу Чехия на 18 юни. След това иберийците ще играят срещу Турция на 22 юни и Грузия четири дни по-късно.

По публикацията работи: Христо Денев