Шампионката от Уимбълдън Вондроушова загуби на старта

Маркета Вондроушова

Испанката Джесика Бусас Манейро поднесе сензацията на първия кръг на Уимбълдън, след като успя да победи действащата шампионка в турнира в Лондон Маркета Вондроушова.

83-ата в света тенисистка се наложи с 6:4, 6:2 срещу чешката левичарка, която не беше възстановена от контузията, която получи в Берлин. Мачът под покрив на централния корт продължи само 68 минути.

Бусас Манейро, която е на 21 години, доминираше в целия двубой и се възползва максимално от многобройните непредизвикани грешки на шестата поставена. Тенисистката от Галисия направи пет пробива в срещата, а допусна два.

Джесика Бусас Манейро записа най-голямата си победа.

Напред продължава и четвъртата в схемата Елена Рибакина. Бившата шампионка на Уимбълдън, която представя Казахстан, се наложи с 6:3, 6:1 над квалификантката от Румъния Елена Габриела Русе.

Познатата и у нас Русе поведе с 3:1 гейм, но след това успя да вземе само един на Рибакина до края на срещата.