Испания победи Франция и е на финал на Евро 2024

Испания победи с 2:1 Франция

Отборът на Испания победи с 2:1 Франция в първия полуфинал на европейското първенство по футбол и ще играе за трофея.

Иберийците започнаха силно, а в 5-ата минута Фабиан Руис от няколко метра пропусна.

Французите отговориха веднага. В 9-ата минута Коло Муани засече точно с глава подаване на Мбапе и откри резултата.

В 21-ата минута Ламин Ямал  с далечен удар изравни.

Малко след това испанците поведоха след удар на Дани Олмо, който финтира Чуамени и стреля силно по диагонала, а Жул Кунде успя единствено да отклони топката в мрежата.

Второто полувреме стартира с нов шанс за испанците. Секунди след подновяването на играта вратарят на "петлите" Майк Менян излезе почти до тъч линията далеч от полето си, за да спре Нико Уилямс.

Французите опитаха да наложат надмощие, но Чуамени и Упамекано пропуснаха.

В 81-ата минута Ямал опита нов страхотен удар от далече, но се размина с попадението.

По публикацията работи: Петър Ненов