Монтана започна със загуба в Адриатическата лига

Отборът на Монтана започна със загуба участието си в турнира Адриатическа лига
Снимка: БК "Монтана-2003"

Баскетболният вицешампион на България Монтана 2003 допусна поражение в първия си мач от новия сезон на Адриатическата лига за жени.

Възпитаничките на Преслав Пешев отстъпиха като гост на шампиона в последните три години Цинкарна Целе (Словения) с 51:75 (11:22, 17:19, 6:19, 17:15).

Домакините поведоха с 11 точки още след първите 10 минути на двубоя, а през втората част стигнаха до 30:17. Те имаха аванс от 41:28 на полувремето.

През третата четвърт баскетболистките на Цинкарна направиха силна серия и преднината им достигна 27 точки при 58:31. В последните десет минути домакините успяха да запазят предимството си и без проблеми спечелиха мача.

Киана Джонсън беше най-резултатна за Монтана 2003 с 16 точки, като добави 6 борби и 5 асистенции. Микаела Дамянова реализира 15 точки.

За победителките Леа Бартелме се отличи с 15 точки и 8 борби.

Във втория кръг от турнира Монтана 2003 ще приеме Задар Плюс (Хърватия) на 9 октомври.

По публикацията работи: Георги Димитров