Страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистиките на Левски

Снимка: ВК Левски

Волейболистките на Левски София направиха перфектен старт в европейските турнири. Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:12, 25:12, 25:14) в първия двубой от 1/32-финалите на турнира "Чалъндж къп", който се игра пред 100 зрители в зала “Левски София”.

Това бе страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистките на Левски.

На 16 октомври (сряда) е реваншът на словашка земя. Родните представителки трябва да спечелят само два гейма, за да продължат към 1/16-финалите.

Волейболистките на "сините" доминираха изцяло в първата част и без проблем поведоха в мача. Момичетата на Радослав Арсов бяха пълен хегемон, като оставиха противника на едва 12 точки.

Във втория гейм двата отбора бяха равностойни, но след четвъртата точка домакините отново взеха превес и диктуваха положението. Повтори се ситуацията от предходната част и състезателките на Левски оформиха аванса си на 2:0 гейма.

Третият гейм също бе изцяло под доминацията на столичния тим, който записа чист успех.

По публикацията работи: Кръстина Иванова