Левски с втора победа в турнира по волейбол за жени Чалъндж къп

Снимка: bgvolleyball.com

Женският волейболен Левски София записа втори успех срещу Нитра в евротурнира Чалъндж къп. В среща-реванш от 1/32-финалите "сините" се наложиха като гости срещу словачките с 3:2 (25:19, 25:12, 24:26, 17:25, 16:14). В първия мач отборът, воден от треньора Радослав Арсов, спечели с 3:0.

Левски започна по-силно двубоя и спечели лесно първите две части, в които имаше пълно превъзходство.  В третата част българският отбор поведе с 24:19, но пропусна пет мачбола и Нитра направи обрат, като се добра до 26:24 след седем поредни точки.

След това домакините се добраха и до изравняване в мача след 25:17 в четвъртия сет. В тайбрека Левски София имаше аванс от 12:10, но словачките изравниха при 14:14. Следващите две точки бяха спечелени от "сините", които приключиха срещата за малко повече от два часа игра.

По публикацията работи: Кръстина Иванова