Малкин вкара гол №500 в НХЛ при успех на Питсбърг

Малкин (№71) получава поздравления за юбилейния гол от Кросби.

Отборът на Питсбърг победи Бъфало с 6:5 след продължение в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ).

Евгений Малкин вкара четвъртия гол за Питсбърг, негов номер 500 в НХЛ, с което стана 48-ият играч в историята, достигнал тази граница и четвъртият действащ след Александър Овечкин, съотборникът на Малкин Сидни Кросби и Стивън Стамкос. Руснакът добави и три асистенции в мача.

Кросби вкара победния гол за "пингвините" в продължението и записа точка номер 1600 в редовния сезон в кариерата (системата гол плюс пас), превръщайки се в десетия играч в историята с подобно постижение.

Браян Ръст, Дрю О'Конър, Джеси Пулярви и Рикард Ракел вкараха другите голове за успеха на Питсбърг.

Анахайм също постигна победа след продължение с 5:4 срещу гостуващия Юта в друга среща от редовния сезон.

Лео Карлсън вкара 54 секунди след началото на продължението и донесе успеха на "патоците", с което те записаха девета поредна домакинска победа на старта на сезона.

Бостън се наложи над Колорадо с 5:3 като гост. Давид Пастърнак и Хампус Линдхолм вкараха в рамките на 13 секунди във втората част и дадоха аванс на Бостън от 4:1, което бе ключова за крайния успех. Линдхолм д обави две асистенции, а Коул Кьопке, Чарли Койл и Джон Бийчър вкараха другите голове за Бостън.

За Колорадо Кейл Макар и Мико Рантанен се отличиха с по гол и две асистенции, а вратарят с български корени Александър Георгиев отрази 20 удара към вратата на "лавината".