С Александър Везенков Олимпиакос загуби от Панатинайкос

Александър Везенков
Снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Александър Везенков и Олимпиакос загубиха дербито с Панатинайкос в гръцкото баскетболното първенство.

На свой терен тимът отстъпи на своя съперник със 71:78 точки в среща от 4-ия кръг, въпреки поредния силен мач, който изигра българинът.

Националът беше най-резултатен за състава от Пирея с 19 точки, като овладя 7 борби и направи 1 асистенция и 1 чадър за 33:05 минути като титуляр.

Първото полувреме беше сравнително равностойно с чести смени на водачеството, но след силна серия малко преди почивката Панатинайкос поведе с 48:38.

Гостите поддържаха аванса си и след паузата, а решителният период дойде при 62:55 в тяхна полза, като до края Олимпиакос така и не успя да се върне в двубоя.

Поражението беше първо за гранда от Пирея в шампионата, като тимът има и три победи.

За Везенков и компания предстоят две домакинства в Евролигата - срещу испанските Реал Мадрид и Барселона.

По публикацията работи: Петър Ненов