Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия.
Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0 наказание. Волната програма е утре.
В турнира, който се организира една година преди началото на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д'Ампецо, участват по осем танцови и спортни двойки и по 12 състезатели при жените и при мъжете.
Лидерката след кратката програма е представителката на домакините Лара Наки Гутман с 67.61 точки, пред световната вицешампионка Изабо Левито (САЩ) с 66.85 точки и Леа Серна (Франция) с 64.31. Европейската шампионка Нина Петрокина (Естония) завърши пета с 54.96 точки.
При спортните двойки след кратката програма водят италианците Ребека Джиларди и Филипо Амброзини с 62.58 точки, които са европейски вицешампиони за 2023 година.
По-късно днес е надпреварата при танцовите двойки, които ще представят ритмичен танц, както и кратката програма при мъжете.