Илиан Илиев спази дадената от него дума и подаде оставка като селекционер на националния националния отбор. Това разкри самият той през БГНЕС. Специалистът е депозирал заявлениет си за напускате по електронен път.
"Държа на думата си. Не мога да постъпя по различен начин след лъжите, които се изговориха по мой адрес. Нека видим на кого вярва Изпълкомът - на мен или на Атанас Караиванов", беше лаконичният коментар на треньора на Черно море.
Както е известно президентът на Професионалната футболна лига и член на Изпълкома на БФС Атанас Караиванов поиска Илиев да напусне поста селекционер на националния отбор на България и го обвини, че се е бъркал в съдийските наряди.
От централата излязоха с позиция: "Илиан Илиев е национален селекционер на България и обсъждането на позицията му не стои на дневен ред", обявиха от Бояна.
Въпреки това специалистът удържа на обещанието си и днес депозира молба за напускане. Изпълкомът на БФС трябва да я приеме или отхвърли.