Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Израел: Газа остава без хуманитарна помощ

Израелският министър на отбраната Израел Кац
Снимка: АП/БТА

Израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че страната ще продължи да не допуска влизането на хуманитарна помощ в Ивицата Газа, където са подновени интензивните въздушни и наземни удари, предаде АФП.

"Израелската политика е ясна: хуманитарна помощ няма да влиза в Газа и блокирането на тази помощ е един от основните лостове за натиск да не се допуска "Хамас" да я използва като инструмент върху населението", каза Кац в становище на фона на мащабна хуманитарна криза след решението на Израел да не допуска помощ от 2 март.

"Никой в момента не планира да позволява никаква хуманитарна помощ в Газа и няма подготовка да се разрешава подобно нещо", допълни министърът.

ООН предупреди в понеделник, че Газа е изправена пред най-тежката хуманитарна криза от началото на настоящия конфликт през октомври 2023 г. 

По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна