Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лубе с Александър Николов загуби финала в Италия

Алекс Николов (№11) записа 23 точки.
Снимка: LUBE Volley

Отборът на Лубе Чивитанова, в който играе Александър Николов, остана със сребърните медали в италианското първенство по волейбол.

Лубе отстъпи като домакин с 2:3 (25:21, 26:28, 17:25, 25:20, 9:15) гейма на тима на Трентино в четвъртия мач от финалната серия и така гостите я затвориха с 3-1 успеха.

В тима на домакините Николов бе над всички с 23 точки, но неговите усилия бяха подкрепени качествено единствено от Матиа Ботоло, който добави 19 точки. Нито един от останалите играчи на Лубе не направи повече от 9 точки, а повратният момент в срещата дойде в края на втория гейм. Тогава Лубе водеше с 21:17 и 23:20, но няколко поредни отлични сервиса на Алесандро Микиелето върнаха Трентино в мача.

В решаващия пети гейм гостите поведоха със 7:4 точки и повече не позволиха на Лубе да мечтае за победата.

Най-резултатен за новите шампиони на Италия бе Микиелето с 22 точки. Още 13 прибави Даниеле Лавия, а с 12 остана Камил Рихлицки.

За Трентино това е шеста титла в Италия и първа за последните две години.


По публикацията работи: Антони Йорданов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени