Сенегал нанесе на националния отбор на Англия по футбол първата му загуба от африкански противник от 22 срещи до момента.
Съставът се наложи с 3:1 в приятелски мач, игран на "Сити Граунд" в Нотингам, благодарение на головете на Исмаила Сар в 40-ата, Хабиб Диара в 62-ата и Шейх Сабали в третата минута на добавеното време. Хари Кейн откри резултата за домакините с попадение за 1:0 в седмата минута.
Тимът на Сенегал удължи серията си без загуба до 24 мача, докато поражението на Англия, което включваше отменен гол на влезлия като резерва Джуд Белингам в 84-ата минута за игра с ръка в хода на атаката, беше първото от четири двубоя под ръководството на новия селекционер Томас Тухел. Освен това домакините допуснаха гол за първи път под ръководството на Тухел, когато Сар се разписа за 1:1.
Загубата предизвика освирквания сред публиката, три дни след неубедителната игра на англичаните при победата над Андора с 1:0 в световните квалификации.
В други приятелски срещи Дания се наложи над Литва с 5:0 като домакин в Одензе, тимът на Швеция постигна домакински успех над Алжир с 4:3 в Стокхолм, Израел победи Словакия с 1:0 в унгарския град Дебрецен, Швейцария спечели гостуването си на САЩ с 4:0 в Нашвил, а Северна Ирландия надделя над Исландия с 1:0 в Белфаст.