Футболистът на Ливърпул и на националния отбор на Португалия Диого Жота е загинал в автомобилна катастрофа. Новината за трагичния инцидент бе съобщена от вестник Марка.
Злополуката, за която все още липсват достатъчно подробности, се е случила в испанската провинция Самора, съвсем близо до границата с Португалия.
Според испанските власти при катастрофата е загинал и братът на 28-годишния Диого Жота - 26-годишният Андре, който също е футболист и играе за Пеняфиел.
Само преди броени дни Диого Жота се ожени за своята дългогодишна приятелка Руте.
Нападателят е шофирал, когато при опит за изпреварване, колата е излязла от пътя. Веднага след това возилото се е възпламенило, което не е дало шанс на Жота и брат му Андре Фелипе. да бъдат спасени. Отбелязва, че причината e спукана гума на колата.
Инцидентът е станал около час и половина след полунощ на път А-52 в провинция Самора в Испания.
Регионалното издание Zamora 24 horas, което първо информира за трагедията, уточнява, че регистрационният номер на автомобила е бил ключов за разкриване на имената на жертвите при катастрофата. То допълва, че тепърва се правят ДНК тестове, които да потвърдят идентичността на загиналите.
Жота игра за Ливърпул от 2020 година насам. За клуба от "Анфилд" той записа 182 мача с 65 гола и 26 асистенции. С Ливърпул той спечели по веднъж титлата в Англия, купата на Англия и купата на Лигата.
С националния отбор на Португалия той спечели два пъти Лигата на нациите, като вторият път бе в началото на юни тази година. Той има 49 мача и 14 гола за "мореплавателите".