Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Саудитски клуб иска да привлече Лионел Меси

Лионел Меси
Снимка: БТА

Футболният клуб Ал Ахли от Саудитска Арабия Ал-Ахли планира да предложи договор на капитана на американския Интер Маями Лионел Меси, съобщава френският вестник "Екип".

Контрактът евентуално ще бъде финализиран през декември 2025 година, когато изтича настоящото му споразумение с американския тим. Преговорите между представители на Ал Ахли и на нападателя продължават от няколко седмици. В същото време Интер Маями очаква да задържи Меси в отбора.

38-годишният аржентинец игра на Барселона от 2003 до 2021 година, след което и за Пари Сен Жермен. От лятото на 2023-а той е част от Интер Маями, с който спечели редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър миналия сезон и беше признат за най-добър играч. С националния отбор на Аржентина Меси спечели Мондиал 2022 и Копа Америка (2021, 2024). Нападателят е осемкратен носител на "Златната топка".


По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна